Zahájení akademického roku na ústecké univerzitě J. E. Purkyně

Zdroj:Biskupství litoměřickéBiskupství litoměřické
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Litoměřická diecéze
Datum publikace11. 10. 2024, 9.11

Ve středu 9. října 2024 se od 17 hodin v kapli na univerzitě Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem konalo slavnostní zahájení akademického roku “Veni Sancte” (“Přijď Duchu Svatý”).

image:Image 64/source/orig/63051_whatsapp-image-2024-10-10-at-024853-15.jpg
Vojtěch Trnka a Martin Davídek
Ekumenické bohoslužbě předsedal litoměřický biskup Mons. Stanislav Přibyl. V závěru slavnosti za ústeckou univerzitu promluvil také prorektor doc. Jan Slavík. Po skončení bohoslužby byli přítomní pozváni na rektorát a biskup Stanislav, který je mj. také absolventem UJEPu, si popovídal se studenty, jejich učiteli i představiteli ekumeny.

Církevní školství Biskupové

image:Image O filokalii