Vyšel sborník Adnotatio iurisprudentiae

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace29. 8. 2024, 12.06

Tato neperiodická publikace se zabývá nejen kanonickou naukou a autentickou interpretací kánonů, ale především judikaturou církevního soudnictví.

image:Image 61/source/orig/60987_obalka24.jpg

Privilegované místo v oblasti církevní judikatury má jurisprudence Tribunálu římské roty, která je směrodatná pro rozhodování nižších soudů. Proto publikujeme překlady rozsudků a rozhodnutí Tribunálu římské roty i Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury. Dále pak sborník přináší překlady papežských promluv k soudcům apoštolských tribunálů. Obsahuje nejen překladové studie, ale také původní příspěvky domácích autorů. Každé vydání je obvykle zaměřeno na jedno ústřední téma. Publikace vychází od roku 2011 se schválením diecézního biskupa brněnského.

Bližší informace k publikaci ZDE

Papež František

image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.
image:Image Vzpomínky na papeže Pia X.
Vzpomínky na papeže Pia X. Rafael Merry del Val
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image O společnosti a politice
O společnosti a politice papež František, Dominique Wolton