Výročí 25 let hnutí Fatym v Jeníkově

Zdroj:Biskupství litoměřickéBiskupství litoměřické
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Litoměřická diecéze
Datum publikace1. 8. 2024, 9.53

V neděli 28. července 2024 zavítal do Jeníkovské farnosti apoštolský nuncius v České republice, Mons. Jude Thaddeus Okolo, aby spolu s místními obyvateli oslavil 25. výročí, kdy byla tato farnost adoptována hnutím Fatym. Během slavnostní mše došlo ke křtu, obnovení manželského slibu po období krize, a byly požehnány výroční magnetky s logem i nová vitráž znázorňující Svatou rodinu. Po skončení mše bylo na zahradě fary připraveno malé občerstvení pro všechny účastníky.

image:Image 60/source/orig/59939_41039_66_0209-pas57114.jpg
Foto: Jiří Vopálenský
Hnutí Fatym je katolická misijní iniciativa, která vznikla ve Znojmě a působí především v regionu jižní Moravy. Toto hnutí se zaměřuje na obnovu a podporu farních komunit, především v oblastech, kde došlo k úbytku věřících nebo kde chybí kněží. Adoptování farnosti Jeníkov znamenalo, že se Fatym ujal duchovní správy této farnosti a začal zde organizovat různé náboženské, kulturní a společenské aktivity s cílem obnovit a posílit místní církevní život.

Neděle 28. července 2024, kostel sv. Petra a Pavla, Jeníkov

Život z víry