Vstaň a pojď s námi – na srpnovou duchovní obnovu pro handicapované

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace26. 7. 2024, 10.25

Od 19. do 25. srpna pořádá společenství Vstaň a choď v Sedlištích již jedenáctou duchovní obnovu pro jezdící (lidi s tělesným handicapem) a jejich chodící kamarády. I když na samotné setkání je již přihlašování ukončeno, protože kapacita je naplněna, můžete přijmout pozvání na některou část z bohatého programu pro veřejnost.

image:Image 60/source/orig/59576_40756_0_vach_pozvnka_veejnost-page-001.jpg

„Budeme moc rádi, když se k nám připojíte na kterýkoliv program pro veřejnost, rádi se setkáváme, rádi stavíme mosty a dáváme z pokladů, které jsme sami dostali,“ zvou zájemce organizátoři Lenka a Milan Svojanovští a doplňují: „Pro tento rok je naším tématem SMÍŘENÍ v jeho různých rovinách a ústřední biblický verš je z Lukášova evangelia ‚Ale milujte své nepřátele… a vaše odměna bude hojná‘. Hned v úterý 20.8. si od 9.40 můžete v sálu sedlišťského kulturního domu poslechnout přednášku Veroniky Barátové s názvem Smíření začíná odpuštěním.“ Na všechny přednášky včetně této navazuje od 11.00 mše svatá v místním dřevěném kostelíku Všech svatých. Od 19.00 se společenství sejde v altánu v parku za obecním úřadem na koncertu Pavla Čadka.

Veřejnost je zvána také na středu 21.8. Po úterní přednášce sestry Veroniky zazní opět od 9.40 svědectví na téma „Toho nemusím…“. Navazuje mše svatá a večer bude patřit od 19.00 odevzdání do Božích rukou s doprovodem kapely Gedeon workship v kostele.

Ve čtvrtek 22.8. začne duchovní obnova pro veřejnost přednáškou „Naši bratři Židé“. Mše svatá v 11.00 a v 18.00 akustický koncert slovenské písničkářky Simy Magušinové v altánu čeká ten den na přítomné. Večer zakončí společným opékáním buřtů.

V pátek a sobotu bude přednášet Kateřina Lachmanová. Nejdřív o „Smíření se sebou a Bohem“ a druhý den v sobotu na téma: „Nenávist ve společnosti – misionáři smíření“.  Ten den také proběhne od 15.00 pouť z Mlzáků do Hájku, kde budou poutníci od 17.00 slavit mši svatou. Pro veřejnost setkávání se společenstvím „Vstaň a choď“ končí nedělní mší svatou v 8.00.

Ale setkávat se s tímto originálním a požehnaným společenstvím můžete i nadále. Stačí přijmout jejich výzvu, kterou najdete na webu: „Už jsi někdy pomáhal člověku na vozíku? A umíš si představit, že nakonec daleko více pomůže on Tobě a ještě se u toho pořádně nasmějete? Misie na periferii se totiž netýkají jen zemí třetího světa. Nebojme se handicapu, jako se nebál ani Samaritán, využijme všechny své hřivny. Vstaň a choď je otevřené společenství, které chce rozdávat z pokladů Ducha Svatého, které už společně přijalo. Každý, kdo podává pomocnou ruku, dostává Boží lásku skrze druhé. Tím může růst Boží království v nás i kolem nás. Připoj se i ty…“

Program celého týdne pro veřejnost můžete najít také na webu www.vstanachod.cz.

Zdravotnictví

image:Image Jak vyprávět příběhy dětem
Jak vyprávět příběhy dětem Joseph Sarosy, Silke Rose Westová
image:Image Liturgické textilie a jejich památková ochrana