Papež František dnes přijal buddhistickou delegaci z Thajska. Třiatřicet buddhistických mnichů théravádové a mahájánové školy spolu s šedesáti laickými buddhisty a několika zástupci thajské katolické církve přijeli do Říma, aby si připomněli padesáté výročí historického setkání sedmnáctého nejvyššího buddhistického patriarchy Thajska, Somdeje Phra Wannarata, s papežem Pavlem VI., které se uskutečnilo 5. června 1972.
Papež vyjádřil vděčnost nynějšímu buddhistickému patriarchovi za vyslání thajské delegace do Vatikánu, jejíž cílem je obnovit přátelské vazby a vzájemnou spolupráci. Ocitoval svého předchůdce, sv. Pavla VI., který před padesáti lety vyslovil hluboké ocenění „duchovních, morálních a sociálně-kulturních pokladů různých buddhistických tradic“ a přislíbil jim podporu.
„Buddha a Ježíš chápali, že je třeba překonat sobectví, které plodí konflikty a násilí. Dhammapáda shrnuje Buddhovo učení takto: »Vyhýbejte se zlu, pěstujte dobro a očišťujte svou mysl - to je Buddhovo učení« (Dhammapáda, 183). Ježíš řekl svým učedníkům: »Nové přikázání vám dávám: Milujte se navzájem: jak jsem já miloval vás, tak se navzájem milujte vy« (Jan 13,34). Naším úkolem je dnes vést naše věřící k živějšímu vnímání pravdy, že jsme všichni bratři a sestry. A to znamená, že bychom měli spolupracovat na pěstování soucitu a pohostinnosti vůči všem lidem, zejména chudým a marginalizovaným“.