Večery milosrdenství znovu v Ostravě

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace17. 9. 2024, 12.45

Do ostravského kostela sv. Václava se po prázdninách vracejí Večery milosrdenství. Čas pro ztišení, osobní modlitbu i rozhovor s knězem. Pravidelně se propojí s večerem chval nebo eucharistickou adorací.

image:Image 63/source/orig/62071_43051_0_z628975.jpg
Josef Polehňa / Člověk a Víra

Večery milosrdenství se po letní pauze vracejí do kalendáře pastoračních nabídek v Ostravě. Opět se budou konat každou středu večer. Dojde ale k mírnému časovému posunu, začínat budou až v 18.30. Vždy bude k dispozici kněz k duchovnímu rozhovoru nebo svátosti smíření. Poprvé se Večer milosrdenství uskuteční ve středu 18. září. „Je to příležitost zastavit se uprostřed pracovního týdne a možná i uprostřed životního shonu a prožít pár chvil v kostele. Je to nabídka úplně pro každého člověka,“ zve za organizátory P. Daniel Vícha.

Každé dva týdny zároveň Večer milosrdenství doplní modlitba Večeru chval. V ostravském kostele sv. Václava takto dlouhodobě slouží společenství Dům modlitby Ostrava. Jejich modlitby pravidelně začínaly v 19 hodin, v letošním roce ale začátek posouvají již na 18.30. Kromě modlitby chval bude k dispozici také nabídka přímluvné modlitby.

Termíny večerů chval v kostele sv. Václava: 25. září, 9. října, 23. října, 6. listopadu, 20. listopadu, 4. prosince, 18. prosince.

V lichých týdnech 18. září, 25. září, 2. října, 16. října, 30. října, 13. listopadu, 27. listopadu a 11. prosince bude v kostele sv. Václava součástí Večeru milosrdenství eucharistická adorace.

Život z víry

image:Image Duchovní služba ve věznicích