V Římě se uskuteční setkání digitálních misionářů a katolických influencerů

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace13. 8. 2024, 10.15

Vatikánské dikasterium pro komunikaci oznámilo, že součástí akcí v rámci Svatého roku bude i Jubileum digitálních misionářů a katolických influencerů. Datum je naplánováno od 28. do 29. července 2025 a bude se překrývat s Jubileem mládeže, které proběhne od 28. července do 3. srpna.

image:Image 61/source/orig/60335_social-media-4140959-1280.jpg
Ilustrační foto

P.  Lucio Adrián Ruiz, sekretář Dikasteria pro komunikaci, připomíná, že půjde o druhé celosvětové setkání digitálních misionářů a katolických influencerů. První se konalo během Světového dne mládeže 2023 v Lisabonu a těšilo se velkému zájmu. P. Ruiz zve mladé lidi zapojené do evangelizace prostřednictvím sociálních médií k účasti na této akci a připomíná slova, která v Lisabonu pronesl prefekt Dikasteria pro kulturu a vzdělávání: "Církev vás dnes potřebuje, drazí influenceři, aby se mohla stát hlasatelem naděje v těchto nových prostorech sociálních vztahů, kterými jsou média a sociální sítě," řekl kardinál José Tolentino de Mendonça.

Na informační stránce Jubilea 2025 se uvádí, že cílem Jubilea digitálních misionářů a katolických influencerů bude dále podporovat smysl pro společenství a jednotu mezi digitálními misionáři. Bude to příležitost spojit misionářské společenství, které sdílí stejné poslání, s jedinečnou milostí, že může společně překročit Svaté bránu.

Na webových stránkách Jubilea (www.iubilaeum2025.va) budou brzy zveřejněny podrobnosti o tom, jak se zapojit.

Zdroj: E-kai, TK KBS

Jubilejní rok 2025 Mladí v církvi Média

image:Image Traktáty o kontemplaci a lásce
Traktáty o kontemplaci a lásce Vilém ze Saint-Thierry