Útočník vyhrožoval zbraní biskupovi

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 11. 2022, 13.09

Brazilského biskupa z Belo Horizonte Vicente de Paula Ferreiru ohrožoval o víkendu po mši ozbrojený muž. Informoval o tom americký katolický zpravodajský portál Crux s odvoláním na brazilská média. Útočník měl být příznivcem odstupujícího prezidenta Jaira Bolsonara, který koncem října neuspěl ve volbách.

image:Image 20/source/orig/19205_brazilie2.jpg

Arcibiskup z Belo Horizonte Walmor Oliveira de Azevedo, který je zároveň předsedou Brazilské biskupské konference, čin odsoudil. Uvedl, že již byla přijata soudní opatření, aby případ nezůstal nepotrestán. Pomocný biskup Ferreira se podle ní stal "obětí netolerance" a "zbabělé neúcty".

52letý biskup Vicente de Paula Ferreira je považovaný za jednoho z nejtvrdších Bolsonarových kritiků. V rozhovoru pro tiskovou agenturu Kathpress loni na jaře označil prezidentovu politiku za "lidskou a ekologickou tragédii". Bolsonaro také podle něj vnesl do země "kulturu násilí". Ferreira, který je při biskupské konferenci členem komise pro ekologii, v minulosti také opakovaně kritizoval bezohledné chování nadnárodních těžebních společností ve své zemi. Například v souvislosti s katastrofálním protržením přehrady poblíž Belo Horizonte, které si na začátku roku 2019 vyžádalo téměř 300 lidských životů.

Od těsného výsledku prezidentských voleb dochází k opakovaným výtržnostem Bolsonarových příznivců, kteří hovoří o volebním podvodu, o němž však neexistují žádné důkazy. Jeho sympatizanti také někdy narušují mše či útočí na katolické duchovní a věřící kvůli jejich podpoře vítězného kandidáta Luly da Silvy.

Zdroj: Kathpress

Pronásledování křesťanů Biskupové