Umění dialogu i péče o postižené: seznamte se s nabídkou kurzů katechetického centra v Olomouci

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace22. 8. 2024, 8.26

Pro kvapem se blížící školní rok připravilo arcidiecézní katechetické centrum olomouckého biskupství širokou nabídku vzdělávacích kurzů. Určeny jsou všem, kdo touží být aktivní v církvi nebo se podílejí na farní pastoraci, a také rodičům, kteří hledají podporu pro křesťanskou výchovu ve své rodině.

image:Image 61/source/orig/60687_41920_0_katecheze-4.jpg

Jako start a příležitost pro osobní setkání všechny zmíněných adresátů, katechety a kněze nevyjímaje, jsme připravili konferenci Na cestě víry, která proběhne 19. října v Olomouci. (více zde)

Vedle toho centrum nabízí několik on-line kurzů věnovaných biblickým příběhům a tomu, jak jejich poselství předávat dětem, i pastoraci osob s mentálním postižením. V plánu jsou rovněž metodické dny a celodenní workshopy v Olomouci zaměřené na témata, jako je biblická dramatika a umění dialogu nebo prožitkový workshop „Spolu-tvůrcem života farnosti“.

Podrobný přehled kurzů a setkání najdete níže nebo na www.katechetiolomouc.cz v sekci Vzdělávání.

Život z víry

image:Image Církev v době pandemie
Církev v době pandemie Michal Opatrný, Karel Šimr
image:Image Život v kostele
Život v kostele Zuzana Lančová, Markéta Žižkovská
image:Image Rýn se vlévá do Tibery
Rýn se vlévá do Tibery Ralph M. Wiltgen
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.