Ulicemi v Českých Budějovicích po roce opět zněly písně a modlitby

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Českobudějovická diecéze
Datum publikace13. 5. 2024, 11.51

11. května 2024 proběhl 4. ročník festivalu Wake up v Českých Budějovicích. Jedná se o letniční kulturní pouliční festival, kterého se účastní křesťané různých denominací, aby se v centru města modlili za kraj, diecézi a město způsobem jim vlastním.

image:Image 57/source/orig/56070_20240511-162502.jpg
Biskupství českobudějovické

Na náměstí Přemysla Otakara II. již tradičně zahrála rocková Citová záležitost z Prahy. Nejčastěji městem zněly české chvály, např. kapela Nestrach ze Strakonic, místní kapela Amaro Del, sbor HOPE nebo Martin Hubáček z Vimperka. Anglické worshipové písně zazněly v podání Paula Sultany. Pestrou paletu hudebního programu rozšířili Daniel Blahout a spol., Trinity Worship Band a nové seskupení Boží struny z Klatov.

Kromě zpívaných chval se účastníci mohli připojit také k biblickým tancům. Pozvání chválit Boha a modlit se za město a kraj přijal i Víťa Marčík, který svými žalmy zpříjemnil a prodchnul posvátnem už samo o sobě krásné místo u Rabenštejnské věže na tzv. Havraním náměstí. Josef, jeden z účastníků festivalu o interpretovi poznamenal: „Víťa Marčík evangelizuje už jenom svým životem.“

Chvály bylo slyšet po celém městě, jak potvrdila návštěvnice festivalu Karolína: „My jsme si říkali, že jsme málokdy slyšeli chvály v ulicích a tady jsme vlastně slyšeli o Bohu na každém rohu. Zasáhla mě různorodost, každá hudební skupina, jednotlivci vložili do chvály svůj osobitý vztah k Bohu. Dobré bylo, že někteří, kteří šli náhodou okolo, se na chvíli zastavili a poslouchali. Bylo vidět, že nad tím přemýšleli.“

Někteří, ať z řad účinkujících anebo návštěvníků festivalu, si uvědomili, že by bylo dobré, aby se takovým způsobem propojil celý kraj a festival Wake up se konal i na dalších místech jižních Čech. To je ale hudbou budoucnosti.

Zdroj: Pastorační středisko při Biskupství českobudějovickém

Ekumenismus

image:Image Bůh a peníze + Práce jako duchovní úkol
Bůh a peníze + Práce jako duchovní úkol Friedrich Assländer, Anselm Grün, Jochen Zeitz