Glawdys Legerová byla po dvanácti letech praxe propuštěna za to, že odmítla žáky 7. ročníku během náboženské výchovy na církevní škole zřízené anglikánskou církví vyučovat témata zaměřená na ideologii LGBTQ+.
Britské vzdělávací instituce prohlásily učitelku za viníka nepřijatelného profesního chování, protože odmítla vyučovat ideologii LGBTQ+ na střední škole anglikánské církve. Deník Epoch Times uvedl, že 43letá Glawdys Legerová, učitelka s dvanáctiletou praxí a specializací na cizí jazyky, byla v květnu 2022 propuštěna ze školy Bishop Justus CofE v Bromley v Kentu. Dotyčná škola uvedla, že vzdělávací materiály pro náboženskou výchovu s názvem "Kdo jsem?" obsahují představovaní genderových pojmů dětem 7. ročníku, jako jsou pansexuál, asexuál, intersexuál a transgender. Legerová během výuky vyjádřila své přesvědčení, že praktikovaná homosexualita je hříchem. “Děti se musí učit, bez možnosti jakékoliv diskuze, o extrémní ideologii LGBTQ+. Ze svého křesťanského přesvědčení jsem odmítla o těchto tématech vyučovat. Byla jsem obviněna, že neprezentuji vyvážený pohled," vysvětlila Legerová. Dále zdůraznila, že církevní škola musí být upřímná a poctivá k rodičům, kteří poslali své děti do takovéto vzdělávací instituce. Místo toho škola nedodržuje křesťanské učení a víru a vnucuje dětem hluboce kontroverzní ideologie bez souhlasu nebo vědomí rodičů.
Legerovou zastupuje Christian Legal Center (Křesťanské právní centrum), které se zabývá případy osob pronásledovaných kvůli své víře. 14. prosince jeho zástupce uvedl, že vládní agentura pro regulaci výuky rozhodla, že se učitelka provinila nepřijatelným profesním chováním, ale nezakázala jí dále vyučovat na jiných školách. Podle vydání agentury nelze prokázat, že by jednání paní Legerové diskreditovalo profesi nebo že by její chování bylo v rozporu se základními britskými hodnotami pro nedostatek tolerance vůči těm, kteří mají odlišné přesvědčení. V reakci na rozhodnutí agentury vyjádřila Legerová úlevu, že jí nebylo ve Spojeném království zakázáno učit. "Zdá se mi však nesmírně znepokojivé, že jsem se podle nich provinila tím, že jsem v církevní škole během hodiny náboženské výchovy diskutovala o křesťanském učení." Glawdys Legerová také poukázala na to, že agentura vysílá učitelům důrazný vzkaz: "Křesťanští učitelé musí nejen mlčet o svém přesvědčení, ale musí aktivně ideologii LGBTQ+ propagovat, jinak riskují přísný trest a dokonce ztrátu kariéry."
Andrea Williamsová, výkonná ředitelka Křesťanského právního centra, potvrdila, že regulační orgány vytvářejí pro učitele represivní prostředí, které zhoršuje atmosféru a brání projevům křesťanské víry ve školách a jakémukoli alternativnímu nebo vyváženému pohledu na ideologii LGBTQ+.
Reverend Calvin Robinson k tomuto problému uvedl: " Skutečně žijeme ve zvrácené době, kde být křesťanem v církevní instituci je přestupek, který se trestá propuštěním. Učitelka Legerová je pronásledována pro svou víru. Škola ji nejen propustila, ale nahlásila ji i agentuře pro regulaci výuky a považovala ji za viníka nepřijatelného profesního chování. Tím je tedy oficiálně nepřípustné být křesťanem ve škole anglikánské církve.“
P. Robinson svou analýzu ještě rozšířil: "Anglikánská církev by měla odmítnout genderovou teorii, protikřesťanské a marxistické ideologie. Škola měla před agenturou hájit názor své učitelky, a ne se před ním sklánět. Místo toho se dokonce rozhodla jít nad rámec vládních směrnic a tyto ideologie mezi dětmi podporovat prostřednictvím nového studijního plánu."
Zdroj: Zenit