U dominikánů v Olomouci se budou 24 hodin modlit růženec, předcházet mu bude mariánské procesí

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace9. 9. 2024, 11.15

Již osmým rokem se v dominikánském kostele Neposkvrněného početí Panny Marie v Olomouci bude ve dnech 6. a 7. října 2024 konat Modlitba růžence 24 hodin, letos jí navíc předchází mariánské prosebné procesí se sochou Matky Boží.

image:Image 62/source/orig/61538_42686_0_ruzenec-panna-maria.jpg

„Chceme prosit za obrácení lidí k Bohu, za lásku a pokoj v rodinách, za mír mezi národy,“ zve za Růžencové bratrstvo bl. Panny Marie a sv. Dominika dominikánský generální promotor pro růženec P. Metoděj Němec OP – hlavní celebrant mše svaté na úvod čtyřiadvacetihodinové modlitby. Té bude letos poprvé předcházet mariánské prosebné procesí, které vyjde se stejným úmyslem.

Zahájení se uskuteční v katedrále sv. Václava v neděli 6. října 2024 v 17.00. Poté se průvod vydá městem – kolem Arcibiskupského paláce, kostela Panny Marie Sněžné, Sarkandrovy kaple, kostela sv. Michala a sloupu Nejsvětější Trojice – ke kostelu Neposkvrněného početí Panny Marie na Slovenské ulici, kde v 18.00 začne slavnostní mše svatá s P. Metodějem Němcem OP. Bezprostředně po jejím skončení bude zahájena modlitba růžence, která bude probíhat celých dvacet čtyři hodin, a zakončí ji opět slavnostní mše svatá v pondělí 7. října – celebrovat ji bude arcibiskup Josef Nuzík.

„Mariánské procesí je výborný způsob, jak upozornit na to, že modlitba je důležitá, a zároveň o tom svědčit veřejně,“ říká olomoucký děkan a farář katedrální farnosti P. Michal Pořízek a pokračuje: „Veřejná procesí městem se v Olomouci konají o slavnosti Božího těla a o svátku svaté Pavlíny. K připomínce Ježíše Krista přítomného v Eucharistii a patronky města Olomouc se tak nyní v růžencovém měsíci přidává také procesí s připomínkou Panny Marie.“

Více informací i možnost registrace k účasti na 24hodinové modlitbě na ruzenec24.op.cz.

Život z víry Liturgie a bohoslužby Maria a svatí Biskupové

image:Image Víra a polibek