Teologická fakulta zahájila nový akademický rok

Zdroj:Biskupství českobudějovickéBiskupství českobudějovické
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Českobudějovická diecéze
Datum publikace27. 9. 2024, 11.53

Ve čtvrtek 26. září 2024 slavnostně zahájila nový akademický rok Teologická fakulta Jihočeské univerzity (TF JU) v Českých Budějovicích. Letos přivítala fakulta 365 nových studentů.

image:Image 63/source/orig/62441_43615_0_zahajeni-tfju24_w16.jpg
Foto: Kamila Horáková

Noví studenti se mohli během dne seznámit s činností všech čtyř kateder fakulty (tj. filosofie a religionistiky, pedagogiky, sociální a charitativní práce i katedry teologických věd).  Mohli získat i užitečné informace o dalších součástech fakulty i celé Jihočeské univerzity a také o hlavních organizacích, se kterými fakulta spolupracuje.

Odpoledne od 16:00 hodin se konala imatrikulace v katedrále sv. Mikuláše, po které následovala mše VENI SANCTE celebrovaná pomocným biskupem českobudějovickým Mons. Pavlem Posádem.Doc. Michal Opatrný, Dr. theol., děkan TF JU během imatrikulace řekl: „Těší mě, že zájem o naše studijní programy dlouhodobě roste. Pozorujeme nárůst zájmu nejen o denní, tzv. prezenční studium, ale také mezi lidmi, kteří pracují a mají životní zkušenosti, a chtějí studovat dálkově, v tzv.  kombinované formě. Všem bych chtěl k novému roku popřát, aby jim studium přinášelo radost a růst v oblasti osobní, intelektuální i duchovní. A protože jsme univerzita, přeji to nejen našim studentům, ale také nám vyučujícím, protože univerzita vždy spočívala ve společném poznávání a vzájemném učení.“

Církevní školství

image:Image Průvodce Biblí