Svatý otec uctil památku svého zpovědníka

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace25. 6. 2024, 10.16

Papež František v pondělí ráno navštívil kostel Santi Quaranta Martiri, aby se poklonil u rakve svého zpovědníka, františkána Manuela Blanca Rodrígueze, který zemřel náhle v noci ze čtvrtka 20. na pátek 21. června.

image:Image 59/source/orig/58557_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-3.jpeg

Svatý otec mluví o otci Manuelovi jako o dobrém, milosrdném a mírném člověku: "Zpovědník, muž rady." Generální představený Massimo Fusarelli o zemřelém františkánovi říká: "Muž milosrdenství, který se nikdy nechlubil svou rolí." Otec Manuel zastával mnoho funkcí, působil například jako děkan a profesor filozofie na Papežské univerzitě Antonianum.

Jeden z františkánů vypráví o příjezdu papeže Františka do kostela Santi Quaranta Martiri. "Ráno před sedmou hodinou někdo zazvonil, představený nás upozornil, že přijede někdo z Papežského domu, ale nemyslel jsme si, že to bude papež. Když jsem otevřel dveře, bylo tam vatikánští četníci, aby nás upozornili, že brzy přijede Svatý otec. Všichni bratři se odebrali dolů do sakristie, kde je uložena rakev otce Manuela, pak přijel papež a přivítal se s námi."

Papež František pak s františkány zůstal na modlitbu ranních chval u rakve otce Manuela.

Zdroj: Vatican News, italská sekce

Papež František

image:Image Nic než důvěra
Nic než důvěra papež František
image:Image Člověk František
Člověk František Gerhard Mester
image:Image Evangelii gaudium
Evangelii gaudium papež František
image:Image Z hloubi srdce
Z hloubi srdce Nicolas Diat, Joseph Ratzinger, Robert Sarah, Benedikt XVI.