Střední školy doběhnou pro pomoc

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace6. 9. 2024, 15.33

Letos na podzim proběhne druhý ročník benefičního běhu, který pořádá Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České v Odrách v rámci tradiční Celostátní přehlídky církevních škol v zájmové a umělecké činnosti. Tentokrát se poběží pro hospic. Zapojit se mohou všichni, kteří mají chuť podpořit dobrou věc a zároveň udělat něco pro své zdraví.

image:Image 62/source/orig/61459_42623_0_plakat_beh_hospic_page-0001.jpg

„Celostátních akcí, které spojují církevní školství v republice není mnoho. Hledali jsme cestu, jak mezi sebou školy více propojit a zároveň se objevila myšlenka pojmout naši tradiční přehlídku škol trochu benefičně. Tyto představy dokázal naplnit právě běh,“ představila myšlenku ředitelka oderské školy Pavla Hostašová.

Loni školy dokázaly vyběhat kolem 120 tisíc korun pro Zdravotního klauna. Organizátoři z Oder tak doufají, že se na podzim zapojí co nejvíce škol a že Hospic svatého Lukáše v Ostravě-Zábřehu budou moci podpořit podobně vysokou částkou.

Každá škola, která přijme výzvu a rozhodne se běhu zúčastnit si jej může zorganizovat po svém. „Mohou si vymyslet vlastní trasu i způsob vyhodnocení. My jsme loni běželi v městském parku a pojali jsme to opravdu jako benefiční běh. Šlo i o ten pohyb, ale podstatou nebylo vyloženě sportovní klání,“ dodala Pavla Hostašová.

Minulý ročník benefičního běhu škola věnovala organizaci Zdravotní klaun. Z archivu Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách

Život z víry

image:Image Proměněné sny