Na počest prvního zjevení Panny Marie třem pastýřům v roce 1917 se 13. května v kostele Panny Marie na hoře Karmel uskuteční procesí se sochou, které půjde z kostela do katedrální baziliky Nejsvětějšího srdce v Newarku ve Spojených státech.
Jedna z replik původní sochy Panny Marie Fatimské putuje od 28. dubna do 31. května po arcidiecézi Newark. Byla vyrobena podle podrobných instrukcí služebnice Boží sestry Lucie Dos Santos, jedné ze tří fatimských věštkyň.
Socha, která je jednou z pouhých 13 kopií na světě, je obvykle umístěna ve fatimské svatyni v portugalské Fatimě, kde se původně odehrála mariánská zjevení, uvedla pro agenturu CNA mluvčí arcidiecéze Jaimie Wintersová.
13. května 1917 se Marie poprvé zjevila třem pastýřským dětem Lucii, Jacintě a Františkovi ve Fatimě v Portugalsku. Když se zjevila, byla oblečena v bílém a držela růženec. Přinesla poselství o modlitbě, pokání a odčinění hříchů. Zjevení se do října 1917 opakovalo ještě sedmkrát.
Při jejím posledním společném zjevení všem třem dětem 13. října 1917 byly desetitisíce poutníků svědky takzvaného "zázraku slunce", který Maria dala dětem a lidem jako znamení, že zjevení jsou pravá.
V roce 1947 vznikla první poutní socha Panny Marie Fatimské podle pokynů sestry Lucie, téže Lucie, která ji v dětství spatřila a později vstoupila do řeholního života. Socha a její následné kopie putovaly po celém světě a šířily poselství míru, modlitby a lásky.
Redakčně upraveno