Skončila Liturgie města Říma pro mládež

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace2. 9. 2024, 14.14

Ve dnech 26.–31. 8. 2024 v Římě proběhla škola liturgiky pro mladé. Každoročně koncem srpna ji pořádá Liturgie.cz – Institut pro liturgickou formaci ve spolupráci s Papežskou kolejí Nepomucenum.

image:Image 62/source/orig/61141_dsc02643.jpg
Radek Tichý

Letošního ročníku se účastnilo několik desítek mladých, každý den provázela společná mše svatá, zpívaná modlitba hodin a přednášky o liturgii přímo v římských památkách.

"Je fascinující být na místech, po kterých chodili apoštolové a zároveň s tím mít možnost uvědomit si jejich přesah do našich životů," říká o zkušenosti ve Věčném městě Marie Jůzová, jedna z účastnic.

Michaela Kokaislová ji doplňuje: "Na tomto pobytu se mi líbí poznávat, jakým způsobem a z čeho vychází naše liturgie. Vidíme, že právě v Římě má velká většina z toho, co známe, svůj původ.

"Věřím, že si všichni odvážíme mnoho nových a cenných vědomostí o liturgii, modlitbě, Církvi, a především, o životě s Bohem," ohlíží se za uplynulým týdnem účastnice Barbora Šmejkalová.

Smyslem formačního programu Liturgie města Říma je poznání římské bohoslužby, porozumění, jak naše liturgie vyrostla v bazilikách, baptisteriích a katakombách na obou březích Tibery, růst v modlitbě a v lásce k církvi. Program je otevřen všem zájemcům z řad kněží, jáhnů a laiků starším 18 let. Nedoporučuje se osobám, které špatně snášejí větší fyzickou zátěž a/nebo velké horko.

Život z víry

image:Image Modlitba pro začátečníky i mírně pokročilé
Modlitba pro začátečníky i mírně pokročilé James Martin
image:Image Mše svatá