Rytíři Neposkvrněné se v sobotu 10. srpna setkají na své pouti na Cvilíně

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace8. 8. 2024, 16.21

Na mariánském poutním místě Cvilín proběhne v sobotu 10. srpna pouť Rytířů Neposkvrněné a čtenářů časopisu Immaculata. V 11.00 začne pouť pobožností křížové cesty po zastaveních rozesetých kolem kostela Panny Marie Sedmibolestné, ve 12.00 pak bude sloužena mše svatá.

image:Image 61/source/orig/60124_41295_0_2024-08-10-pout-na-cvilin-mi-724x1024.jpg

Rytířstvo Neposkvrněné (lat. Militia Immaculatae) je mariánským a apoštolským hnutím, které založil r. 1917 v Římě sv. Maxmilián Maria Kolbe v reakci na svůj děsivý zážitek s průvodem svobodných zednářů ulicemi Věčného města, deklarujícími zničení Církve a boj s Bohem. Členové hnutí se nazývají rytíři, resp. rytířky Neposkvrněné a ve shodě se svým statutem šíří, nakolik je v jejich moci, království Nejsvětějšího Srdce Ježíšova skrze Neposkvrněnou. Snaží se o obrácení hříšníků a těch, kdo ještě nepoznali Krista, zvláště o obrácení nepřátel Církve, o jednotu křesťanů a o posvěcení všech pod ochranou a prostřednictvím Neposkvrněné. Jedním ze způsobů je i vydávání dvouměsíčníku Immaculata, popř. provozování stejnojmenného webu.

Právě blízko svátku sv. Maxmiliána (14. 8.) se na Cvilíně každoročně pouť Rytířstva koná. Letos připadla na sobotu 10. 8.

Program pouti:

11.00 – křížová cesta v přírodě