Svatý stolec vybízí k účasti na oslavách 2. mezinárodního dne lidského bratrství. Připadá na 4. únor, třetí výročí společné deklarace papeže Františka a velkého imáma Al-Azharu o lidském bratrství. Hlavním místem oslav je Dubaj, kde zároveň probíhá světová výstava Expo 2020. O možnosti spolupráce a rozvíjení bratrství na poli kultury hovoří kardinál Ravasi, předseda Papežské rady pro kulturu.
Vatikánský pavilón na světové výstavě v Dubaji připomíná historický okamžik podpisu deklarace papežem a imámem v 4. února 2019 rovněž formou filmového dokumentu, říká kardinál Gianfranco Ravasi. Nejvzácnějším exponátem pavilónu však je rukopis z Bagdádské knihovny, datovaný do 9. století. Jde o arabský text, který dokumentuje úsilí o zpřístupnění poznatků jiných národů a kultur v islámském světě, a v tomto směru jde o skutečně “emblematické svědectví kulturního dialogu” – dodává Předseda papežské rady pro kulturu. Na otázku jakým směrem se tento druh dialogu rozvíjí v dnešní době, kardinál Ravasi odpovídá:
" Myslíme si, že by bylo možné uspořádat něco na způsob Nádvoří národů věnovaného tématu ticha, které je charakteristické nejen pro arabský svět meditace, ale také pro starou buddhistickou tradici, takže půjde o velmi široký dialog. Zamýšlíme také posílit vědecký rozměr rovněž prostřednictvím setkání s představiteli muslimské kultury – se zřetelem ke kultuře arabských zemí z hlediska antropologie. Jde se o jednu z nejcitlivějších otázek, kterou v dnešní době neustále stimuluje umělá inteligence. Je to téma, které svým způsobem ruší některé již kodifikované kategorie, které je nutné přepsat vzheldem k překotnému vědeckému vývoji. A tento vědecký dialog, stejně jako tomu bylo v minulosti, může být i nadále jedním z privilegovaných způsobů, jak se setkávat v rozmanitosti, ve společné směřování k vizi, která je hluboce humanistická a lidská."