Program návštěvy Ad limina apostolorum slovenských biskupů

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace29. 5. 2024, 9.43

Slovenští biskupové se chystají do Říma a Vatikánu na návštěvu Ad limina apostolorum, která potrvá od 2. do 8. června. V pátek 7. června je čeká soukromá audience u papeže Františka. Na programu jsou mše svaté ve čtyřech papežských bazilikách a návštěvy vatikánských dikasterií a dalších úřadů, kde budou diecézní a pomocní biskupové hovořit o stavu církve na Slovensku.

image:Image 58/source/orig/57483_1709542112.jpg
Foto z plenárního zasedání KBS
TK KBS

V neděli 2. června 2024 zahájí slovenští biskupové svou pouť mší svatou v 18 hodin v Papežské slovenské koleji svatých Cyrila a Metoděje. V pondělí 3. června se setkají na společné bohoslužbě od 7:15 ve Svatopetrské bazilice ve Vatikánu. V úterý 4. června bude na programu mše svatá v kapli českého Poutního domu Velehrad, kde jsou slovenští biskupové po dobu návštěvy ad limina ubytovaní.

Ve středu 5. června budou biskupové slavit mši svatou v 7 hodin v bazilice Santa Maria Maggiore v Římě. O den později, ve čtvrtek 6. června, bude společná bohoslužba v 7:30 v bazilice svatého Jana v Lateránu. Program návštěvy zakončí v pátek 7. června modlitbou ke svatým Cyrilu a Metoději v 16:00 v bazilice svatého Klimenta a mší svatou v 18:00 v bazilice svatého Pavla za hradbami.

Zdroj: TK KBS

Život z víry