Příští Mezinárodní eucharistický kongres se bude konat v roce 2028 v Sydney

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace17. 9. 2024, 12.43

V neděli 15. září skončil 53. mezinárodní eucharistický kongres v ekvádorském Quitu. Příští ročník bude v roce 2028 hostit australské Sydney. Oznámil to kardinál Baltazar Porras, emeritní arcibiskup venezuelského Caracasu a papežský legát letošního Mezinárodního eucharistického kongresu.

image:Image 63/source/orig/62067_sydney-opera-house-and-harbour-bridge-dusk-2-2019-06-21.jpg
Wikimedia Commons

V rámci závěrečné mše svaté v Quitu, které kardinál Porras předsedal, arcibiskup prohlásil: „Jménem a z pověření papeže Františka vám oznamuji, že 54. mezinárodní eucharistický kongres se bude konat v roce 2028 ve městě Sydney“.

V Sydney se konal 29. mezinárodní eucharistický kongres v roce 1928. Ve videozáznamu promítaném při této příležitosti sydneyský arcibiskup Anthony Fisher uvedl, že je „potěšen, že může všechny pozvat do přístavního města v roce 2028, sto let poté, co Sydney hostilo tuto velkou událost“.

Arcibiskup Fisher dále připomněl, že dějiny katolické víry v Sydney jsou v mnoha ohledech příběhem síly eucharistie při budování církve od skromných počátků a poznamenal, že na počátku koloniálního období Sydney, v dobách, kdy neexistovalo duchovenstvo a katolická bohoslužba byla zakázána, byla věřícím oporou Nejsvětější svátost uložená v truhle v domě jednoho laika. Arcibiskup Anthony Fisher dále ujistil, že si uvědomuje důležitosti Mezinárodního eucharistického kongresu a doufá, že bude mít velký úspěch nejen pro Sydney a Austrálii, ale také pro všechny, kteří se ho zúčastní.

Zdroj: CNA

Eucharistický kongres

image:Image Práce jako duchovní úkol
Práce jako duchovní úkol Friedrich Assländer, Anselm Grün
image:Image Kázání na modlitbu Páně s ohledem k sedmeru neřestí
Kázání na modlitbu Páně s ohledem k sedmeru neřestí Vincenc Ferrerský
image:Image Za co mě Bůh trestá ?
Za co mě Bůh trestá ? Anselm Grün
image:Image Výklad nejdražší oběti Mše svaté