Papežovo poselství mladým lidem: Kráčejte v naději

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace17. 9. 2024, 13.59

Papež František posílá mladým lidem z celého světa poselství ke XXXIX. světovým dnům mládeže. Poselství s názvem „Ti, kdo doufají v Hospodina, kráčejí bez únavy “ se soustředí na téma naděje a vytrvalosti a je inspirováno slovy proroka Izajáše.

image:Image 63/source/orig/62077_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-6.jpeg
Vatican News

Papež František ve svém poselství povzbudil mladé lidi, aby vnímali život jako pouť, hledání štěstí, které je však také únavné. Právě na této cestě musí naděje zářit nejjasněji, řekl papež.

Svatý otec povzbudil mladé lidi, aby i navzdory těžkostem, s nimiž se potýkají, vytrvali, a zdůraznil, že „ti, kdo doufají v Pána... kráčejí bez únavy“. Dodal, že naděje není jen pasivním pocitem, ale aktivní silou, která nám umožňuje „jít vpřed, neboť je darem přijatým od samotného Boha“.

Papež František se také zabýval únavou, která může s životními zápasy přijít. Poznamenal, že tato únava je společná všem, kdo se vydávají na smysluplné cesty, a že řešení takové únavy není v odpočinku, ale v tom, že se „staneme poutníky naděje“. Tímto poselstvím papež vyzval mladé lidi, aby plně přijali život, a varoval před stagnací, kdy lidé „stojí na místě bez touhy se pohnout“. Zdůraznil, že tato apatie může často vést k ochromujícímu pocitu marnosti. „Dávám přednost únavě těch, kteří jdou kupředu, před únavou těch, kteří stojí na místě,“ řekl papež.

Svatý otec poté přirovnal cestu mladých lidí k biblickému příběhu o putování Izraele pouští. Ujistil je, že ani ve chvílích krize a zoufalství Bůh svůj lid neopouští. Naopak, jako milující Otec je živí svou přítomností, stejně jako poskytoval Izraelcům na poušti manu. V tomto světle papež vyzval mladé lidi, aby znovu objevili hluboký dar svátosti eucharistie, a připomněl jim, že „eucharistie je dálnicí do nebe“.

S výhledem na Jubileum 2025 pak papež František vyjádřil naději, že nadcházející pouť bude pro mladé lidi příležitostí k prohloubení vztahu s Bohem a k zakoušení jeho milosrdenství a lásky. „Nevydávejte se na cestu jako pouhý turista, ale jako opravdový poutník.“ Připomněl, že cesta k Jubileu není jen fyzická, ale také duchovní.

Na závěr svého poselství papež František povzbudil mladé lidi k odvaze. „Odvahu“, řekl, než je ujistil o svých modlitbách a svěřil jejich cestu Panně Marii. "S jejím příkladem mohou mladí lidé vytrvat na své cestě jako poutníci naděje a lásky,“ uzavřel.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papež František Světové dny mládeže Mladí v církvi

image:Image Návrat ze zítřka
Návrat ze zítřka George R. Ritchie, Elizabeth Sherrillová
image:Image Proč Bůh dovolí utrpení?
Proč Bůh dovolí utrpení? Nicky Gumbel
image:Image Kápézetka duchovních vitamínů pro ženy a manželky v každodenním boji
Kápézetka duchovních vitamínů pro ženy a manželky v každodenním boji Kateřina Šťastná
image:Image Kdybys znala Boží dar...