Papež František se setkal se členy organizace Amitié Judéo-Chrétienne de France a povzbudil je, aby vytrvali na společné cestě, "i když se znovu objevuje znepokojivý antisemitismus, zejména v Evropě, a násilí proti křesťanům".
Navzdory zátěži historie, někdy bolestné, a vzájemným předsudkům je cesta, kterou židé a křesťané ušli, značná. František s tímto přijal členy Amitié Judéo-Chrétienne de France a povzbudil je, aby "vytrvali na této cestě dialogu, bratrství a společných iniciativ":
"Protože toto krásné dílo vytváření vazeb je křehké, vždy je třeba ho obnovovat a upevňovat, zejména v dnešní nepřátelské době, kdy se stále častěji objevují postoje uzavírání se a odmítání druhého, v neposlední řadě v souvislosti se znepokojivým oživením antisemitismu, zejména v Evropě, a také násilí vůči křesťanům."
Papež připomněl postavu jednoho ze zakladatelů Amitié, Julese Isaaca, který hrál "vedoucí úlohu ve sbližování mezi Židy a křesťany po tragédii druhé světové války" a byl také velkým zastáncem koncilní deklarace Nostra aetate, "textu, který si zachovává veškerou svou aktuálnost a připomíná velké duchovní dědictví společné křesťanům a Židům". Poté poděkoval organizaci za její závazek pomáhat židům a křesťanům "růst ve vzájemném poznání, porozumění, respektu a přátelství":
"Děkuji vám za tuto práci, kterou neúnavně vykonáváte již sedmdesát let. Velmi pomohla Židům a křesťanům znovu objevit sebe sama jako bratry, děti téhož Otce, kteří "očekávají den, známý jen Bohu, kdy všechny národy budou jedním hlasem vzývat Hospodina a 'sloužit mu pod stejným jhem' (srov. Sof 3,9)".
Papež František proto v závěru ujišťuje o své podpoře různých iniciativ Amitié Judéo-Chrétienne de France, jakož i "všech těch, kteří společně s Židy a křesťany usilují o stále větší bratrství".