Patnáct mužů a žen se svými rodinami urazilo od 6. května více než 700 km na kolech, aby se setkali s papežem Františkem. Na závěr dnešní generální audience, ve středu 17. května, mu přednesli poselství, v němž hovoří o utrpěných ranách a požadují, aby představitelé katolické církve proti tomuto zlu postupovali „důsledněji a rozhodněji“. Iniciativu podpořila bavorská arcidiecéze.
Ženy a muži z arcidiecéze Mnichov-Freising, lidé s různými životními příběhy, které spojuje krutá zkušenost zneužívání ze strany kněží, řeholníků a řeholnic, přišli na generální audienci, aby papeži přímo vyprávěli o své bolesti a utrpení. „Navzdory zraněnému srdci, velké životní ráně, která bolí“, říká generální vikář mnichovsko-freisingské arcidiecéze, Christoph Klingan, který je na Svatopetrské náměstí doprovázel, „se nechtějí definitivně rozejít se 'svou' církví a s vírou. V poselství předaném Františkovi žádají, aby bylo učiněno vše pro to, aby církev byla pro děti a mladé lidi bezpečným místem, kde mohou zakoušet krásu a osvobozující poselství Ježíše Krista“.
Poutníci z Bavorska papeži také věnovali dílo německého umělce Michaela Pendryho: představuje srdce, ale hranatého vzhledu, s otevřenými částmi, které umožňují větší introspekci. „V tomto vyobrazení se můžeme snadno najít. Je tomu tak i v našem nitru, uprostřed našeho srdce“, svěřili se papeži a osobně dosvědčili, že cesta k uzdravení představuje „obrovskou výzvu“: pro některé se potýká s obtížemi, pro jiné není možná, nebo alespoň zatím ne, navzdory veškerému úsilí a touze po uzdravení.