Papež poděkoval pracovníkům cirkusů za radost, kterou lidem přinášejí

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace1. 8. 2024, 10.06

Papež František navštívil ve středu 31. července Luna Park v Ostii Lido (jihozápadně od Říma), kde se setkal s karnevalovými a cirkusovými pracovníky, kteří zde žijí za asistence sester Geneviève Jeanningros a Anny Amelie, které jim poskytují pastorační péči.

image:Image 60/source/orig/59862_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-4.jpeg
Vatican Media

Papež František si udělal přestávku během své červencové "letní dovolené", aby strávil odpoledne návštěvou cirkusových pracovníků a těch, kteří jim poskytují pastorační pomoc v historickém zábavním parku u Říma.Vřele jim vyjádřil podporu s tím, že jim chce osobně poděkovat za radost, kterou lidem přinášejí.

Při příjezdu kolem 15.hod. v 35stupňovém vedru ve Fiatu 500 L kličkujícím mezi kolotoči přivítala papeže Františka francouzská sestra Geneviève Jeanningrosová, která je členkou Malých sester Ježíšových již více než 56 let. Doprovázela ji její spolusestra Anna Amélie. Sestra Geneviéve na závěr středeční generální audience přivedla na setkání s papežem různé skupiny, kterým v průběhu let pomáhala.

S výkřikem "jakou nám děláte velkou radost!" přivedla sestra Geneviéve spolu s farářem nedaleké farnosti Regina Pacis, P. Giovannim Vincenzem Patané, papeže do místnosti, kde se konají dětské narozeninové oslavy. Bouřlivý potlesk se ozval, když papež vjel dovnitř na svém vozíku a jeho asistenti rozdávali přítomným sladkosti a růžence.

Papež František se chopil mikrofonu a pronesl několik slov: "Děkuji vám všem za to, co děláte, abyste lidem vykouzlili úsměv na tváři... děkuji vám, že pomáháte přinášet radost."

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papežské cesty Papež František

image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František