Papež František uznal zázrak připisovaný přímluvě kardinála Edoarda Francisca Pironia a schválil dekrety o hrdinských ctnostech dalších tří osobností.
Svatý otec uznal zázrak, který se připisuje přímluvě Edoarda Francisca Pironia, argentinského kardinála, kterého mnozí znají jako "Božího přítele". Při středeční dopolední audienci u prefekta Dikasteria pro svatořečení vyslovil souhlas se zveřejněním dekretu o tomto zázraku, čímž otevřel cestu k Pironiovu blahořečení.
Kardinál Pironio se narodil v roce 1920 v Argentině v rodině italských přistěhovalců. Byl posledním z 23 dětí. Během svého života byl známý svou pokorou a hlubokou spiritualitou, stejně jako svými blízkými vztahy s bezdomovci žijícími v okolí Svatopetrského náměstí. Kdysi byl považován za hlavního kandidáta na papežský stolec, byl klíčovou osobností latinskoamerické církve, působil jako sekretář i předseda Latinskoamerické biskupské konference. V roce 1975 ho papež Pavel VI. povolal do Říma, kde byl jmenován kardinálem. V letech 1984-1996 působil jako předseda Papežské rady pro laiky. Kardinál Pironio zemřel v Římě v roce 1998 po dlouhé nemoci.
Během svého pobytu v Argentině se Pironio setkal s Jorge Mariem Bergogliem, tehdejším provinciálem jezuitů, pozdějším papežem Františkem. V jednom rozhovoru papež o Pironiovi řekl: "Když jste s ním mluvili, vždycky jste měli pocit, že je to ten nejhorší člověk na světě, ten nejhorší hříšník. Ze své hluboké pokory by vám otevřel panorama svatosti. Otevíral vám obzory a nikdy nikomu nezavíral dveře, dokonce ani lidem, o kterých věděl, že mu nerozumějí," řekl Svatý otec.
Papež František také ocenil hrdinské ctnosti tří osobností - Giuseppeho Marrazza, Eliswy od Panny Marie (rozené Eliswy Vakayil) a Francesky Foresti (rozené Eleanory). Dva z nich, Marrazzo, rogacionistický kněz a Foresti, františkánská řeholnice, byli Italové, zatímco sestra Eliswa pocházela z indického státu Kérala.
Papežovo rozhodnutí znamená, že všichni tři, kteří již byli uznáni za služebníky Boží, budou nyní uznáni za ctihodné, což je další krok v procesu blahořečení.
Zdroj: Vatican News, anglická sekce