Papež poděkoval Dikasteriu pro mezináboženský dialog a předsedkyni Světové unie katolických ženských organizací, které jsou pořadatelkami konference, za tuto iniciativu a upřesnil, že se jedná o "neobvyklou událost", protože ty, kdo se tohoto setkání účastní, mají starost o "zraněný svět".
Jedná se o neobvyklou událost, při níž se setkávají věřící dvanácti náboženství z celého světa a diskutují o důležitých otázkách týkajících se setkávání a dialogu na podporu míru a porozumění v našem zraněném světě. A protože konference je věnována naslouchání zkušenostem a pohledům žen, je to ještě významnější.
Papež citoval závěrečnou deklaraci VII. kongresu světových náboženských představitelů a tradičních náboženství, kterého se zúčastnil v září loňského roku a který zdůraznil, že ženy jsou prostřednicemi cesty k míru, protože "dávají světu péči a život".
Církevní úsilí o spolupráci mezi věřícími různých náboženských tradic je podle papeže důležité, protože každý z nich osobně má "bohatství, které může nabídnout světu, vnést do něj ducha přijetí, péče a bratrství". Encyklika Fratelli tutti (č. 48) připomíná paradigma vstřícného postoje, který překonává veškerý narcismus.
Setkání a otevřenost, kterou vyžaduje, se stávají vzácnými a jejich praktikování je jedním z největších darů, které lze nabídnout svým rodinám, komunitám a celé společnosti.
František dále poděkoval za úsilí při prosazování důstojnosti žen a zejména dívek a ujistil o své osobní podpoře při sdílení znalostí a praktických zkušeností:
Dávají vám sílu a tvořivost, když ve svých konkrétních souvislostech pracujete na tom, abyste nabídly pomoc mnoha lidem, kteří hledají materiální úlevu při utrpení a ještě více smysl a cíl svého života.