Papež: Mladí lidé nepotřebují nás, potřebují Boha

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace27. 8. 2024, 8.41

Papež František při generální kapitule oblátů svatého Josefa ve Vatikánu vyzývá řeholníky a řeholnice, aby pomáhali mladým lidem uvědomit si, že ve svém životě velmi potřebují Boha.

image:Image 61/source/orig/60819_cq5dam-web-800-800.jpeg
Vatican Media

„Mladí lidé nepotřebují nás, oni potřebují Boha!“ zdůraznil papež František účastníkům XVIII. generální kapituly Kongregace oblátů svatého Josefa v pondělí ve Vatikánu.

Připomněl téma jejich kapituly, kterým je věta ze svatého Pavla Timoteovi: „Připomínám ti, abys oživil Boží dar, který je v tobě“ (2 Tim 1,6), řekl papež, "jsou to náročná slova". Připomněl, že v těchto slovech poznáváte sami sebe jako příjemce daru“, totiž „svatosti svého zakladatele“, a „zavazujete se k odpovědnosti, která s tím souvisí, chránit a zúrodňovat přijaté talenty tím, že je dnes dáte do služby druhým“. Tyto dva postoje vděčnosti a odpovědnosti se dobře odrážejí v postavě svatého Josefa, který je vzorem, tím, kdo inspiruje, a přímluvcem vaší kongregace,“ řekl papež oblátům.

Při rozjímání o milovaném světci papež zmínil, že on sám má ve svém pokoji sošku svatého Josefa. „Jednou z pozoruhodných věcí na svatém Josefu je velkorysá víra, s níž přijal do svého domu a do života Boha," řekl papež. "Především takto odpovídal svatý Josef na nesmírný dar, že měl ve svém domě Božího Syna, který se stal člověkem: tím, že s Ním byl, naslouchal Mu, mluvil s Ním a sdílel s Ním každodenní život. Každý z nás se svou vlastní křehkostí nemůže zůstat stát bez Pána, který nás podpírá." Právě to může být impuls k tomu, abychom více naslouchali Božímu slovu, rozjímali o něm a adorovali jak sami s Pánem, tak ve společenství.

Nakonec dodal, že všichni potřebujeme zůstat tak blízko Pánu, abychom se ho mohli přidržet, když začneme sklouzávat do hříchu, a udrželi se tak nad hladinou. „Mladí lidé nepotřebují nás, oni potřebují Boha!“ zdůraznil papež František a dodal: „Čím více žijeme v jeho přítomnosti, tím více jsme schopni jim pomoci se s ním setkat.“

Mladí lidé mají velký potenciál k dobrému a jen čekají na to, aby rozkvetli a přinesli ovoce, pokud je budou podporovat a doprovázet moudří, trpěliví a velkorysí průvodci“. I když je to "velký úkol, který vyžaduje mnoho práce", řekl, že zvláště v dnešní době je nepostradatelný.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papež František Mladí v církvi