Během pozdravu k zástupcům médií na palubě letadla směřujícího do Mongolska papež František hovořil o této asijské zemi a vyzdvihl její mlčenlivou kulturu. „Mongolsko se chápe smysly“, řekl a doporučil Borodinovu hudbu, která dokáže vyjádřit, co tato rozlehlost Mongolska znamená.
Papež František poté, co se pozdravil s asi sedmdesáti novináři, kteří ho doprovázejí na palubě letadla mířícího do Mongolska, na popud jednoho z nich vyjádřil jednu ze zvláštností mongolského národa.
„Jet do Mongolska znamená jet k malému národu ve velké zemi. Mongolsko jako by nemělo konce a obyvatel je málo, je to nepočetný národ s velkou kulturou. Myslím, že nám prospěje pochopit toto ticho, tak dlouhé, tak velké. Pomůže nám to pochopit, co to znamená Mongolsko, ale nikoli intelektuálně, pochopit to smysly“.
Papež zdůrazňuje: „Mongolsko se chápe smysly“. Pak dodává: „Dovolte mi říci, že nám možná udělá dobře, když si trochu poslechneme Borodinovu hudbu, která dokázala vyjádřit, co tato délka a velikost Mongolska znamená“.
Při osobních pozdravech novinářů, kteří letí s papežem, mu novinářka Eva Fernandezová z Rádia Cope ukázala láhev na vodu: patří ukrajinskému vojákovi, který se zachránil před výbuchem. Tento předmět přinesl do kostela ve Lvově, aby poděkoval za milost záchrany. Novinářka láhev ukázala papeži, který ji požehnal, aby byla posléze vrácena zpět do lvovského kostela.
Během pozdravů František také odpověděl na otázku novináře agentury Ansa, Fausta Gasparroniho, týkající se nehody, k níž došlo dnes, ve čtvrtek 31. srpna, krátce po půlnoci v Brandizzo v oblasti Turína, kde vlak zabil pět dělníků. Papež uvedl, že tyto nehody jsou vždy projevem nedostatečné péče. Pracující jsou posvátní, řekl.