Papež jmenoval kardinála Tagleho zvláštním velvyslancem na eucharistický kongres v USA

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace20. 5. 2024, 10.18

Svatý otec jmenoval Jeho Eminenci kardinála Luise Antonia G. Tagleho, proprefekta Dikasteria pro evangelizaci, svým zvláštním velvyslancem na Národním eucharistickém kongresu ve Spojených státech amerických, který proběhne od 17. července do 21. července 2024 v Indianapolis.

image:Image 57/source/orig/56626_64ad9f2d399c725e1278599b-nec-staticpost-horizontal-1200x630-ezgif-com-webp-to-jpg-converter.jpg
Eucharisticcongress.org

Na webových stránkách kongresu se píše, že 10. národní eucharistický kongres je pozváním k prožití hluboké duchovní obnovy, abychom mohli být vysláni sdílet Kristovu lásku se světem, který ji tak zoufale potřebuje".

Mezi přednášejícími je letos např. biskup Robert Barron, jeden z nejsledovanějších katolíků na světě, newyorský arcibiskup Timothy Dolan nebo známý katolický kněz Michael Schmitz, tvůrce podcastů a videí o katolické víře.

Zdroj: Vatican News, webové stránky Národního eucharistického kongresu

Papež František Osobnosti

image:Image Dej krev a získáš ducha
Dej krev a získáš ducha Václav Ventura