Papež František v Singapuru: Pracujte ve prospěch všech lidí a národů

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 9. 2024, 13.57

Papež František se ve čtvrtek 12. září setkal s vedoucími představiteli Singapuru a na závěr dne sloužil na Národním stadionu slavnostní mši svatou.

image:Image 62/source/orig/61753_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-3.jpeg
Vatican Media

Při rozhovoru s prezidentem a vedoucími představiteli Singapuru Svatý otec připomněl, že země má „přístup ke kapitálu, technologiím a talentům“, které ji staví do čela udržitelného rozvoje a inovativních řešení, což ale také znamená, že má povinnost nadále pracovat „ve prospěch lidstva a společného dobra všech lidí a národů“.

Papež František zakončil svůj čtvrteční program mší svatou na Národním stadionu v Singapuru, kde připomněl věřícím, že láska je základem všeho, čím jsme a co děláme. Zdůraznil, že základem velkých úspěchů, kterých lidé dosahují, je láska, nikoliv „peníze, technika, nebo dokonce technické schopnosti“. Bůh každého z nás stvořil svobodně a z lásky; a právě Boží láska nás vykupuje a osvobozuje „od hříchu a smrti skrze smrt a vzkříšení svého jediného Syna“.

Papež citoval svého předchůdce svatého Jana Pavla II, slovy: „V naší vlastní lásce vidíme odraz Boží lásky... lásky, která se vyznačuje hlubokou úctou ke všem lidem bez ohledu na jejich rasu, víru nebo cokoli, čím se od nás liší.“ Poznamenal, že Boží láska nás vybízí, abychom se dělili s druhými, velkoryse odpovídali na potřeby chudých, povzbuzovali trpící a byli vždy připraveni odpouštět.

Svatý otec zakončil svou homilii poukázáním na příklad dvou světců, Panny Marie a svatého Františka Xaverského, kteří jsou příkladem této obětavé lásky a vyzval věřící, aby následovali jejich příkladu a osvojili si slova svatého Františka Xaverského: „Pane, tady jsem, co chceš, abych dělal?“

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papežské cesty Papež František

image:Image Kdo věří, není nikdy sám
Kdo věří, není nikdy sám Saverio Gaeta, Georg Gänswein
image:Image Vzpomínky na papeže Pia X.
Vzpomínky na papeže Pia X. Rafael Merry del Val
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.
image:Image Papež František a jeho jezuitské kořeny
Papež František a jeho jezuitské kořeny Stefan Kiechle