Papež František v Singapuru: Bůh slyší vaše modlitby rád

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace13. 9. 2024, 10.59

V pátek 13. září se papež na závěr 45. papežské cesty setkal se seniory v Domově svaté Terezie v Singapuru a s mladými na singapurské katolické škole. Tyto akce byly posledními body papežova programu před oficiálním rozloučením ma letišti a odletem do Říma.

image:Image 62/source/orig/61764_cq5dam-web-800-800-26.jpeg
Vatican.va

Během pátečního rána papež František navštívil seniory a nemocné v Domově svaté Terezie v Singapuru. Kladl jim na srdce, že jejich modlitby jsou pro Boha velmi důležité: „Prosím vás, abyste se modlili za církev a za lidstvo. Bůh slyší vaše modlitby rád.“ V místní kapli papež požehnal přibližně 60 nemocným na vozíčku ze tří domovů pro seniory, které provozuje nezisková agentura sociálních služeb Catholic Welfare Services.

Poslední akcí papeže Františka před návratem do Říma bylo mezináboženské setkání na singapurské katolické škole. Akce se zúčastnilo přibližně 600 mladých z více než 50 škol a mezináboženských a církevních organizací.

Ústředním tématem setkání byla jednota. „Bůh je Bohem pro všechny, a pokud je Bůh Bohem pro všechny, pak jsme všichni Božími syny a dcerami," řekl mimo jiné papež. Také vyzval mladé lidi, aby pracovali na jednotě, měli odvahu jít kupředu a nabízet konstruktivní kritiku. „Pokud budete vést dialog jako mladí lidé, pak ho budete schopni vést i jako občané a členové společenství.“ Papež je také povzbudil, aby riskovali a zapojili se do dění ve světě. Připustil, že mladí lidé, stejně jako všichni ostatní, budou nevyhnutelně dělat chyby: „Je normální dělat chyby, ale důležité je tyto chyby rozpoznat a začít znovu."

Na závěr František poděkoval mládeži za jejich zapojení do mezináboženského dialogu, za vzájemnou úctu a ujistil je o svých modlitbách.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papežské cesty Papež František Mladí v církvi Ekumenismus

image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
image:Image Všichni jsme misionáři