Papež František o naslouchání Duchu Svatému

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 5. 2024, 15.35

Papež František během pravidelné promluvy při Regina Coeli vyzývá věřící, aby se ptali sami sebe, jestli naslouchají Duchu Svatému. Pomoci může každodenní četba Písma, adorace nebo čas v tichu před Pánem.

image:Image 57/source/orig/56534_cq5dam-web-800-800-13.jpeg
Vatican.va

Svatý otec navázal na dnešní evangelium, kde Ježíš říká, že Duch Svatý nebude mluvit sám ze sebe, ale bude mluvit to, co uslyší." Co to ale znamená? Co slyší Duch svatý? Papež odpověděl, že Duch Svatý k nám promlouvá například skrze náklonnost, vděčnost, důvěru nebo milosrdenství. Tyto hodnoty zjevují krásný, konkrétní a trvalý vztah, jakou je věčná Boží láska, dodal Svatý otec. . Duch svatý v nás opakuje proměňující slova lásky. která tolik potřebujeme slyšet.

Proto papež vybízí ke každodenní četbě evangelia, které je zdrojem těchto proměňujících slov lásky. Užitečné může být kapesní evangelium, které budeme nosit neustále u sebe. Naslouchání Božímu slovu a rozjímání nad ním v modlitbě nebo při adoraci pomáhá v nitru vytvářet prostor pro hlas Ducha Svatého. Papež dodal, že i tím, že si říkáme dobrá slova navzájem, se jedni pro druhé stáváme "ozvěnou jemného hlasu Utěšitele. Čtení a rozjímání nad Božím slovem, modlitba v tichu, dobrá slova, to nejsou těžké věci, můžeme je dělat všichni."

Svatý otec proto vyzval věřící, aby se zamysleli nad tím, jaké místo mají tyto skutky v  životě a jak je pěstovat, abychom lépe naslouchali Duchu Svatému a stali se jeho ozvěnou pro druhé.

Papež František

image:Image U stolu s papežem Františkem
U stolu s papežem Františkem Roberto Alborghetti
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
image:Image Nebojme se snít
Nebojme se snít papež František