Papež František navštívil děti na letním táboře ve Vatikánu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace18. 7. 2024, 14.22

Papež František navštívil 18. července dopoledne letní tábor "Estate ragazzi in Vaticano" v doprovodu otce Franca Fontany, který má na starosti organizaci aktivit.

image:Image 60/source/orig/59366_papa-ninos-1721299182.jpg
Vatican Media

Jedná se již o pátý ročník tohoto letního kurzu pro děti zaměstnanců Svatého stolce žijících v Římě, který letos otevírá nové středisko věnované svatému Josefovi.

Jako každý rok se papež po svém příjezdu krátce setkal s animátory a poté hovořil s dětmi a mladými lidmi, kteří se letní akce účastní.

V odpovědích na jejich otázky inspirované cestou rozjímání a aktivitami, které je v těchto dnech provázejí, Svatý otec hovořil o hodnotě rodiny, rodičů a vztahu k prarodičům.

Vyzval je také, aby pracovali pro mír, který nazval tou "nejkrásnější věcí v životě", a aby se na Jubilejní rok  2025 připravovali "v duchu radosti".

Nakonec, po chvíli modlitby, děti a mladí lidé společně vypustili do vzduchu barevné biologicky rozložitelné balónky, na každém z nich byla napsána papežova slova: "Pro tebe, drahé dítě, jsi vzácné v Božích očích".

Papež František zakončil setkání poděkováním dětem a všem, kteří se podíleli na realizaci této iniciativy, za jejich radost.

Cílem letošního ročníku 2024, který se slaví pod heslem "Bludní rytíři", je vydat se na novou cestu růstu prostřednictvím dvou hlavních myšlenek: cesta k novým obzorům a povolení dělat chyby.

Zdroj: Aciprensa, španělská sekce

Papež František Mladí v církvi

image:Image Ve stopách papeže Františka
Ve stopách papeže Františka Alvaro Grammatica