Papež František prozradil, kde má být uloženo jeho tělo k poslednímu odpočinku. "Chci být pohřben v bazilice Panny Marie Větší," řekl v rozhovoru s mexickou novinářkou Valentinou Alazraki. Připomněl, že se cítí být spjatý s touto hlavní mariánskou bazilikou Věčného města.
František znovu zopakoval, že navzdory četným zdravotním problémům, s nimiž se potýkal v tomto roce, i svému pokročilému věku, za několik dní mu bude 87 let, o své rezignaci zatím neuvažoval. Místo toho prozradil cíle svých dalších apoštolských cest. Těmi budou Belgie, Polynésie a možná i Argentina.
Příležitostí k rozhovoru s mexickou novinářkou byl svátek Panny Marie Guadalupské, který připadl na včerejšek. Z rozhodnutí Jana Pavla II. byla zasvěcena této patronce amerického kontinentu jedna z kaplí ve vatikánských grotách, poblíž hrobu svatého Petra. Svou velkou úctou k P. Marii Guadalupské se netají ani papež František. Při návratu s mexického Guadalupe doporučil všem novinářům, aby si příběh Matky Boží a Juana Diega přečetli a nyní přiznal, že se u vatikánské guadalupské kaple zastavuje vždy, když se modlí u hrobů svých předchůdců.
V rozhovoru s Valentinou Alazraki rovněž poznamenal, že guadalupská zjevení jsou pro její vlast velkou milostí, a dodal, že právě proto nemá ďábel tuto zemi rád. O to více si Mexičané musí připomínat slova, která Maria řekla svatému Juanu Diegovi: "Jsem tady, jsem tvá Matka, proč pochybuješ, copak tu nejsem?". Odtud bychom měli čerpat sílu jít dál, řekl František.
Dodejme, že bazilika Panny Marie Větší, či také “Sněžné”, podle legendy o jejím založení, je hlavním mariánských chrámem Říma a zároveň první z velkých bazilik, která nebyla postavena z popudu císaře, nýbrž papeže. Vysvěcena byla v roce 434, tři roky poté, co efezský koncil slavnostně označil P. Marii za Bohorodičku, Theotokos. V kostele je pohřbeno pět Petrových nástupců: Pius V., Sixtus V. , Kliment XIII., Pavel V. a Klement IX.