Papež diskutoval s jezuity v Singapuru o modlitbě a povolání

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 9. 2024, 8.21

Ve středu 11. září, v první den své apoštolské cesty do Singapuru, měl papež František na programu pouze setkání s místními jezuitskými bratry. Papež do ostrovního státu dorazil kolem druhé hodiny odpolední, a zahájil tak čtvrtou a poslední etapu své 45. zahraniční apoštolské cesty. Kromě setkání s bratry jezuity to byl den věnovaný odpočinku.

image:Image 62/source/orig/61741_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-2.jpeg
Vatican Media

Ve středu 11. září se v sále rekolekčního centra svatého Františka Xaverského, které se nachází na kopci půl hodiny cesty od městského a obchodního centra Singapuru, sešlo 25 jezuitů různého věku, převážně Singapurců.

„Bylo tam několik mladých mužů, dokonce jeden čerstvě vysvěcený, a několik starších, někteří nemocní. Papež se k nim choval velmi mile,“ řekl otec Antonio Spadaro, podsekretář Dikasteria pro kulturu a vzdělávání, který papeže na této návštěvě doprovázel a byl na setkání přítomen. „Setkání trvalo přibližně hodinu a jako obvykle to byl velmi vřelý, bratrský rozhovor. Papež chtěl stále mluvit a zdálo se, že se mu moc nechce tuto důvěrnou a rodinnou atmosféru opustit.“

Podle informací, které P. Spadaro poskytl, dal papež okamžitě prostor pro otázky. Témata byla různorodá a náročná, počínaje výzvami, které v této době církev čekají.

Svatý otec zdůraznil význam modlitby a v rozhovoru nechyběla ani pastorační témata. „Papež hovořil především o povoláních a o výzvách, které se s ním pojí. Zmiňoval, že někteří mladí lidé, kteří chtějí vstoupit do řeholního života, mají z formace obavy. Svatý otec doporučil nesnižovat očekávání. V této souvislosti papež František zdůraznil význam kvalitní a vhodné formace, která by odpovídala výzvám současné doby," řekl P. Antonio Spadaro.

Ve čtvrtek 12. září čeká papeže setkání s hlavou státu a projev k občanské společnosti, úřadům a diplomatickým složkám. Na závěr dne bude sloužit mši svatou na singapurském národním stadionu.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papežské cesty Papež František

image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František
image:Image Doprovázet, rozlišovat a integrovat
Doprovázet, rozlišovat a integrovat Pavel Ambros
image:Image Nebojme se snít
Nebojme se snít papež František
image:Image Vzpomínky na papeže Pia X.
Vzpomínky na papeže Pia X. Rafael Merry del Val