Na závěr modlitby Regina coeli František připomněl památku Panny Marie Pomocnice křesťanů a vyzval církev, aby se spojila v modlitbě s čínskými katolíky.
Po modlitbě Regina coeli na Svatopetrském náměstí se Františkovy myšlenky ubíraly do Číny. Podle jeho slov mají čínští katolíci blízkost a náklonnost k liturgické památce Panny Marie Pomocnice křesťanů, která připadá na úterý. Jde o významnou příležitost, protože, jak říká papež, "uctívají Pomocnici křesťanů jako svou patronku, a to ve svatyni v Šanghaji, v mnoha kostelech v zemi i ve svých domovech."
"Tato šťastná příležitost mi dává příležitost obnovit pro ně ujištění o své duchovní blízkosti; sleduji s pozorností a účastí život a útrapy věřících a pastýřů, často složité, a každý den se za ně modlím."
Papež vyzývá celou církev, aby čínské věřící doprovázela modlitbou:
"Vyzývám vás, abyste se připojili k této modlitbě, aby církev v Číně mohla ve svobodě a klidu žít v účinném společenství s univerzální církví a vykonávat své poslání hlásat evangelium všem, a tím také pozitivně přispívat k duchovnímu a materiálnímu pokroku společnosti."
V roce 2008 Benedikt XVI. sestavil modlitbu k Panně Marii, v níž jí svěřil osud církve v Číně, a rok předtím jí svěřil i katolickou Čínu a požádal, aby se 24. květen stal celosvětovým dnem jednoty a modlitby za církev v Číně.
Přeložil: Petr Vacík