P. Stanislav Přibyl: Na poslední setkání s Benediktem XVI. v listopadu 2019 nikdy nezapomenu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Domácí
Datum publikace31. 12. 2022, 11.12

Generální sekretář ČBK P. Stanislav Přibyl vzpomíná na emeritního papeže Benedikta XVI., který dnes ve věku 95 let zemřel ve Vatikánu.

image:Image 22/source/orig/21444_21433-75567301-2644643632266854-2531247531472453632.jpg

"Josepha Ratzingera, papeže Benedikta XVI. jsem poznal nejprve prostřednictvím jeho děl. Četba jeho knížek mi pomohla prohloubit můj vztah k Bohu a upevnit víru. Mnohokrát jsem se s ním setkal, vždy to bylo setkání s hlubokým, avšak skromným a plachým člověkem. Na poslední setkání s ním v listopadu 2019 nikdy nezapomenu: držel mě za ruku a díval se na mě svýma hlubokýma očima. Už nemohl mnoho mluvit, ale oči mluvily za něj. Jeho smrt pro mě znamená fakt, že odešla snad největší osobnost teologie posledního století, mám pevnou naději, že nyní máme o osobnost více v nebi."

Osobnosti

image:Image Po Bohu celý Váš - Korespondence Jakuba Demla a Josefa Floriána
Po Bohu celý Váš - Korespondence Jakuba Demla a Josefa Floriána Jakub Deml, Josef Florian, Daniela Iwashita
image:Image Kardinál Stefan Wyszyński