Od rakoviny k uzdravení: Svědectví účastnice Národního eucharistického kongresu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace17. 7. 2024, 10.02

Dnes, 17. července začíná oficiální program Národního eucharistického kongresu v USA. Christina Wheatleyová, jedna z účastnic, vydává svědectví o svém uzdravení skrze eucharistii.

image:Image 60/source/orig/59330_necpilgrim071624.jpg
Zelda Caldwell, CNA

"Jsme vysláni na misii, abychom Krista dávali poznat druhým a byli Kristem pro druhé," řekla Christina Wheatleyová z Jeffersonsville v Indianě v rozhovoru v předvečer Národního eucharistického kongresu v USA, který se koná tento týden.

Wheatleyová byla mezi prvními poutníky, kteří dorazili na tuto akci, která začala v úterý, 16. července, uvítací mší svatou a eucharistickou adorací v katolickém kostele svatého Jana Evangelisty v centru Indianapolis.

Christina, jedna z 50 tis. poutníků, kteří se mají zúčastnit kongresu, se podělila o svůj příběh o tom, jak našla uzdravení prostřednictvím eucharistie.

Wheatleyová uvedla, že se touží setkat s ostatními účastníky akce a podělit se s nimi o to, jak jí eucharistie přinesla skutečné uzdravení po závažné diagnóze - "chci si s nimi promluvit mezi čtyřma očima, vyslechnout si jejich příběh a podělit se o ten svůj, kdekoli to bude možné".

Christina Wheatleyová, jež je služebnicí svatého přijímání (může podávat svaté přijímání) v katolickém kostele svatého Jana Pavla II. ve městě Sellersburg ve státě Indiana, dostala od svého faráře během pandemie COVID 19 povolení, aby chodila od domu k domu a rozdávala eucharistii těm, kteří nemohli přijít na mši.

Pak se ale od svého lékaře dozvěděla, že má rakovinu tlustého střeva. Navzdory své nemoci a oslabenému imunitnímu systému Wheatleyová pokračovala v obchůzkách a navštěvovala domy svých farníků. "Říkala jsem si: 'Proč ne? Chtěla jsem být Kristem pro ty, kdo se nemohli zúčastnit mše svaté."

Přijímání eucharistie během léčby jí podle jejích slov přineslo uzdravení. "Je to něco, co musíte zažít, abyste to pochopili." A pak, navzdory špatné prognóze, si Wheatleyová nechala udělat CT snímky. Tři dny po operaci, při níž jí byl odstraněn nádor v tlustém střevě, jí patolog řekl, že má dobré zprávy: "Žádné známky rakoviny."

A i když snímky původně ukázaly, že se rakovina rozšířila do plic, následné testy potvrdily, že to, co měla na plicích, se nerozrostlo. Wheatleyová řekla, že je v Indianapolis, aby se podělila o to, co pro ni eucharistie znamená.

"Získala jsem sílu a odvahu překonat rakovinu."

Zdroj: Catholic News Agency

Život z víry Svědectví Zdravotnictví

image:Image Štěstí jako téma současné teologie
Štěstí jako téma současné teologie Ondřej Kolář