Obec Dražovice ocenila čestným občanstvím arcibiskupa Stojana

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace27. 8. 2024, 11.01

Jako ocenění zásluh Antonína Cyrila Stojana o všestranný rozvoj obce udělili obyvatelé Dražovic na Vyškovsku svému bývalému faráři a pozdějšímu olomouckému arcibiskupovi čestné občanství. V neděli 25. srpna 2024 ho převzal současný olomoucký arcibiskup Josef Nuzík.

image:Image 61/source/orig/60890_42053_0_240825-drazovice-stojan-3.jpg
Arcibiskupství olomoucké

„Antonín Cyril Stojan u nás působil jako farář v letech 1888 až 1908 – to znamená, že právě v naší farnosti působil ze všech míst nejdéle. Během této doby dokončil stavbu kostela, podpořil výstavbu nové budovy školy, pro kterou také věnoval pozemek, zasadil se o vznik obecní knihovny, hasičské jednoty nebo obecní záložny a stál u zrodu mnoha dalších spolkových činností,“ shrnula starostka obce Miloslava Svobodová, proč se dražovické obecní zastupitelstvo rozhodlo udělit arcibiskupu Stojanovi čestné občanství. „Hlasování bylo jednomyslné, pro bylo všech patnáct zastupitelů,“ dodala.

Předání dokumentu stvrzujícího udělení čestného občanství in memoriam se v Dražovicích uskutečnilo v neděli 25. srpna 2024 a z rukou Miloslavy Svobodové si ho převzal Stojanův nástupce na olomouckém arcibiskupském stolci Josef Nuzík. Slavnostní setkání doprovodil také koncert písničkáře Pavla Helana.

Osobnosti Biskupové

image:Image Kdo byl František Suárez?
Kdo byl František Suárez? Daniel Heider
image:Image Paměti
Paměti Josef Petr Ondok
image:Image František Xaverský (1506 - 1552)