Novým rektorem Nepomucena v Římě bude P. Tomáš Koumal

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace15. 7. 2024, 11.35

Papežská kolej Nepomucenum v Římě bude mít nového rektora. Stane se jím P. Tomáš Koumal, který byl poslední rok farářem a současně děkanem v Hodoníně. Ve funkci vystřídá dosavadního rektora P. Romana Czudka, který se stal generálním sekretářem České biskupské konference.

image:Image 60/source/orig/59211_img9260.jpg
Foto: Jakub Ondrůšek, Člověk a Víra

Během svého kněžského života působil v Kunštátu, odkud odešel na doktorská studia do Říma. Krátce byl farním vikářem v Měříně a Netíně na Vysočině. Poté byl farářem u sv. Augustýna v Brně a následně působil v letech 2016-2023 jako farář při katedrále sv. Petra a Pavla v Brně.

Papežská kolej Nepomucenum (italsky Pontificio Collegio Nepomuceno) je papežská kolej pro české a moravské bohoslovce v Římě, která byla založena jako česká kolej Bohemicum 4. listopadu 1884. Ve 20. letech 20. století získala kolej novou budovu, Nepomucenum, slavnostně otevřenou v roce svatováclavského jubilea 1929. V současné době v jeho budově také sídlí Český historický ústav v Římě.

Život z víry

image:Image Čas prázdných kostelů
Čas prázdných kostelů Tomáš Halík
image:Image Prameny světla