Na přelomu července a srpna se v Římě uskuteční XIII. mezinárodní pouť ministrantů

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace3. 7. 2024, 8.36

Ve dnech 29. července až 3. srpna 2024 se v Římě uskuteční mezinárodní pouť ministrantského sdružení Coetus Internationalis Ministrantium (CIM). Očekává se účast přibližně 50 tisíc ministrantů, které bude doprovázet předseda CIM kardinál Jean-Claude Hollerich SJ. Předprogram audience s papežem 30. července bude spolumoderovat Kristýna Šimůnková, spolupracovnice tiskového střediska ČBK.

image:Image 59/source/orig/58938_csm-2024-teaser-messdienerwallfahrt-1940-1080-30e4ac3e0d.png

Iniciativu organizuje Německá biskupská konference, ale účastní se jí i zástupci dalších zemí. V současné době jsou oficiálně přihlášeny: Belgie, Česká republika, Francie, Chorvatsko, Litva, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Srbsko, Švýcarsko a Ukrajina. Přibližně 35 tisíc  ministrantů z Německa bude doprovázet předseda Komise pro mládež Německé biskupské konference, pomocný biskup Johannes Wübbe (Osnabrück), a také řada členů Německé biskupské konference. Motto letošní mezinárodní pouti ministrantů zní "S Tebou" (Iz 41,10).

Program ministrantské pouti se ještě upřesňuje, ale již nyní je známo, že 30. července se ministranti setkají při oficiální audienci s papežem Františkem na Svatopetrském náměstí. Spolumoderátorkou předprogramu audience, který začne již v 16 hodin, byla vybrána Kristýna Šimůnková, spolupracovnice tiskového střediska ČBK.

Zdroj: DBK

Život z víry Mladí v církvi

image:Image Nemocí stala se pravda
Nemocí stala se pravda Marek Vácha