Na hlavní pouť na Cvilíně můžete zavítat již tento víkend – 14. a 15. září

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace10. 9. 2024, 11.07

O víkendu 14.–15. září se v poutním kostele Povýšení svatého Kříže a Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně koná hlavní pouť. Jejím hostem bude karmelitánský kněz o. Vojtěch Kodet, OCarm., jenž bude během poutního víkendu sloužit mše svaté.

image:Image 62/source/orig/61696_42721_0_image0-16-391x260.jpeg

„Přijeďte na pouť k naší nebeské Mamince, zvu na Cvilín všechny její ctitele, všechny lidi dobé vůle,“ říká rektor poutního místa P. Sebastian Gruca, OFMConv, v rámci pozvánky na cvilínskou pouť. Na pouť, která v poutním kostele tyčícím se nad Krnovem proběhne o nastávajícím víkendu, tj. od 14. do 15. září. Tento kostel má dvojí patrocinium – Povýšení svatého Kříže a Panny Marie Sedmibolestné. A jelikož v liturgickém kalendáři jsou hned za sebou (letos to vyšlo přesně na sobotu a neděli), bývá i program poutě rozdělen do dvou dní.

Již tradičně bude sobotní program sestávat ze mše svaté, adorace, křížové cesty atd., v neděli pak budou slouženy tři mše svaté, přičemž ta odpolední bude v polštině. Při českých bohoslužbách stane u oltáře známý karmelitánský kněz o. Vojtěch Kodet, OCarm., jehož jméno sice může pro řadu lidí sloužit jako speciální důvod proč na Cvilín přijet, nicméně motivací připutovat na pouť by pro nikoho neměl být nikdy člověk, nýbrž náš Pán, potažmo světec, jemuž je daný kostel zasvěcen. V našem případě je to Panna Maria, a to Panna Maria Sedmibolestná. Jak uvedl P. Gruca, máme u nás jenom dva kostely tohoto patrocinia…

Program poutě je následovný:

SOBOTA 14. 9. – SLAVNOST POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE

15.00 Korunka k Božímu milosrdenství

15.10 Přednáška o. Vojtěcha Kodeta, OCarm.

16.15 Pobožnost křížové cesty

17.00 Mše sv., hlavní celebrant o. Vojtěch Kodet, OCarm.

18.30 Adorace Nejsvětější Svátosti

19.00 Moderovaná adorace

20.00 Svátostné požehnaní

NEDĚLE 15. 9. – SLAVNOST PANNY MARIE SEDMIBOLESTNÉ

8.00 Sedmibolestný růženec

8.30 Mše sv., kázání o. Vojtěch Kodet, OCarm.

10.00 Sedmibolestný růženec

10.30 Mše sv., hlavní celebrant o. Vojtěch Kodet, OCarm.

12.00 Svátostné požehnání

15.00 Mše sv. v polském jazyce, hlavní celebrant o. Paweł Gogola OFMConv.

Redakčně upraveno

Život z víry Liturgie a bohoslužby Maria a svatí

image:Image Den se již nachýlil
Den se již nachýlil Nicolas Diat, Robert Sarah
image:Image Církev a výzvy přítomnosti
Církev a výzvy přítomnosti Éric de Moulins-Beaufort
image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente
image:Image Proč pořád jen já?
Proč pořád jen já? Anselm Grün, Hsin-Ju Wu