Místo zrušené ministrantské poutě vyrazí ti nejstarší pomáhat po povodních

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace27. 9. 2024, 10.32

Diecézní pouť ministrantů na Cvilín plánovaná na 12. říjen se ruší. Důvodem je mimořádná situace po ničivé povodni, která postihla také Krnovsko. Organizátoři ale chystají alternativu pro ministranty a ministrantky starší patnácti let – dobročinnou brigádu v oblasti, kterou postihly záplavy. Připojí se k nim i biskup Martin David.

image:Image 63/source/orig/62437_43611_0_dominiknovakdsc3593.jpg
Dominik Novák, ČaV

Původně měli ministranti stoupat z Krnova na Cvilín a tam slavit společnou mši s biskupem Martinem Davidem. Tento koncept se odkládá do budoucna. Nejstarší ministranti ale o program nepřijdou a mohou se vypravit pomoct. Sobotní den s nimi prožije i biskup Martin David a na závěr budou slavit společnou mši svatou.

Místo pomoci bude určeno a koordinováno Charitou podle aktuální potřeby. Zde jsou základní informace:

1. Přesný druh činností se určí podle aktuální potřeby. Vezměte si s sebou pracovní oblečení a rukavice.

2. Časy a místa srazu budou zveřejněny později podle aktuálních potřeb v zasažených oblastech.

3. Bezpečnost účastníků bude zajištěna pracovníky Charity Ostrava.

4. Přihlásit se můžete nejpozději do pátku 4. října 2024 ve formuláři zde: https://forms.gle/vNsYctuNv9nuEcTa8 .

Pro další informace kontaktujte P. Václava Rylka, kaplana pro ministranty na emailu vrylko@doo.cz nebo na telefonu 604 358 976.

Srdečně zváni jsou také kněží, aby se vydali pomoct po boku svých ministrantů.

Další informace brzy přibudou na webu: ministranti.doo.cz.

Život z víry Mladí v církvi Charita Biskupové

image:Image Základy křesťanské víry