Mimořádná kostelní sbírka na pomoc obětem povodní

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace16. 9. 2024, 11.49

Obce a města na území České republiky čelí od víkendu rozsáhlým povodním, které způsobily obrovské škody. Česká biskupská konference (ČBK) se proto rozhodla vyhlásit na 29. září mimořádnou kostelní sbírku ve všech diecézích, jejíž výtěžek bude prostřednictvím Charity ČR rozdělen na humanitární pomoc lidem v oblastech zasažených povodněmi.

image:Image 62/source/orig/61932_1-2.jpg
Ilustrační foto

Charita Česká republika, jejíž zřizovatelem je ČBK, již uvolnila finanční prostředky ze svého krizového fondu na okamžitou pomoc. Aktivované krizové týmy jsou připraveny vyrazit hned, jak voda začne opadat, do nejpostiženějších oblastí a ve spojení s místními Charitami začít pomáhat.

Pokud chcete již nyní pomoci i vy, přispějte na sbírku „Charita pro oběti povodní“, váš dar pomůže potřebným lidem překonat následky ničivé povodně a obnovit jejich domovy: číslo účtu 44665522/0800 VS 906 nebo online

Všem dárcům děkujeme!

Život z víry Charita