Milujte chudobu jako svou nevěstu, vzkázal papež kněžím ve Východním Timoru

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace10. 9. 2024, 17.35

Papež František se v úterý 10. září na své apoštolské cestě zastavil v domově pro postižené děti a setkal se s důležitými místními církevními představiteli.

image:Image 62/source/orig/61710_cq5dam-thumbnail-cropped-500-281.jpeg
Vatican Media

Návštěva dětí v domově Irmãs Alma

Další den své apoštolské cesty zahájil papež František návštěvou domova Irmãs Alma, který zajišťuje pomoc dětem s vážným postižením. Během návštěvy se Svatý otec setkal s asi padesáti dětmi. Na konci velmi dojemné půlhodiny vzkázal papež rodičům a pracovníkům domova, že tyto děti potřebují ze všeho nejvíce právě lásku. „Nemůžeme pochopit Ježíšovu lásku, pokud nezačneme sami konat skutky lásky. Sdílet život s lidmi, kteří to nejvíce potřebují, je životní program každého křesťana.“ Na závěr papež František daroval domovu sošku Svaté rodiny se slovy: „Svatý Josef se stará o Pannu Marii a Panna Maria se stará o Ježíše. A nejdůležitější z nich je právě ten, kdo se nechá opečovávat nejvíce, Ježíš.“

Setkání s duchovními timorské církve

V katedrále Neposkvrněného početí Panny Marie v Dili, hlavním městě Východního Timoru, vyzval papež František přední představitele církve, aby měli na paměti, že přestože je Východní Timor geograficky na „okraji světa“, je zároveň středem evangelia, které klade důraz právě na lidi na okraji.

Následně se vyjádřil k problémům místní církve prostřednictvím příběhu o Marii z Betánie, která pomazala nohy Ježíše drahým olejem. „Tento příběh hovoří o tom, že vůně Krista a jeho evangelia je darem, který musíme uchovávat a jsme povoláni k tomu, abychom ho šířili.“ Zdůraznil nutnost růstu znalostí křesťanského učení pro místní obyvatele, aby mohli očistit svou kulturu od pověr a tradic, které jsou v rozporu s učením církve.

Nakonec vyzdvihl důležitost žen ve společnosti a v církvi a apeloval na kněze, aby byli pokorní a nezneužívali svého postavení. „Milujte chudobu jako svou nevěstu,“ zakončil svou promluvu papež František.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papežské cesty Papež František

image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.
image:Image Laudato si - Buď pochválen
Laudato si - Buď pochválen papež František