Před setkáním s místní církví v katedrále svatých Petra a Pavla v Ulánbátaru se papež František setkal se ženou, která v odpadcích našla sošku Panny Marie, která se později stala národní ikonou
Papež František se v jurtě před katedrálou v Ulánbátaru setkal se ženou, paní Tsetsege, matkou jedenácti dětí, která před deseti lety našla na smetišti krásně vyřezávanou dřevěnou sošku s rysy krásné paní. Žena si hned neuvědomila, že se jedná o vyobrazení Panny Marie. Když se vrátila domů, rodině řekla: "Tato krásná paní chtěla přijít a bydlet v mém stanu." Jakmile si žena uvědomila, o koho se jedná, předala sošku katolické komunitě, která ji pak vystavila v místní farnosti.
Příběh sochy Panny Marie pak vyprávěl kardinál Giorgio Marengo, apoštolský prefekt Ulánbátaru. "Hned mě napadlo, že nám Panna Maria chtěla tímto nálezem něco sdělit. Kardinál Marengo připomněl v nedávném článku v L'Osservatore Romano, že si nedokáže vysvětlit, jak se tato socha ocitla na skládce, protože zejména v této části země je velmi málo katolíků. "Pak mě napadlo, že Hospodin se skrze svou svatou Matku zpřítomňuje v těch nejkrajnějších situacích, aby nám řekl, jak blízko je každému z nás."
Kardinál Marengo také zdůraznil, že Panna Maria je vždy připravena setkat se s námi i v místech zoufalství, opuštěnosti, bolesti a zavržení. "O soše jsem také hovořil se Svatým otcem, když jsem ho navštívil s malou delegací buddhistických mnichů z Mongolska: ukázal jsem mu její snímek a on byl velmi potěšen." Dne 8. prosince 2022 byla socha Panny Marie intronizována v katedrále v Ulánbátaru a přikryta pláštěm z mnoha malých kousků látky, které poslali věřící a misionáři z mnoha částí Mongolska. Při této příležitosti zasvětil kardinál Marengo celé Mongolsko Panně Marii. A "Matka nebes" se stala ikonou této mladé církve.