Papežovu kajícnou pouť za původními obyvateli kanadských území a sedmatřicátou mezinárodní apoštolskou cestu tohoto pontifikátu ve dnech 24. až 30. července jako obvykle doprovází motto a logo. Tvůrcem loga je jeden z představitelů původních komunit, Shaun Vincent, který v jeho kruhovém tvaru zobrazil tradice autochtonních národů.
„Marcher ensemble“ – „Walking together“, tedy „Kráčet společně“ je motto apoštolské cesty, na kterou se papež František vydává již nadcházející neděli, 24. července. Svatý otec tuto cestu nazval „kajícnou poutí“, při níž chce pokračovat v gestech smíření, žádosti o odpuštění a útěchy vůči původním obyvatelům kanadských území, v minulosti násilně převychovávaným ve státních internátních školách, které z více než poloviny provozovala katolická církev.
Logu cesty propůjčil grafik Shaun Vincent formu věnce, jehož barvy přecházejí od tmavé modři po její světlejší odstíny. Tento kruh znázorňuje přirozený řád životního cyklu, ale také Slunce, Zemi a posvátné nauky. Do věnce jsou vpleteny symboly vyprávějící dějiny kanadských území: orlí pero, které v tradicích původních národů značí pravdu, poctivost, rodinu a lásku; dále losos – ryba obývající kanadské řeky, která v jazyce Inuitů vyjadřuje poděkování zemi, poskytující nezbytnou obživu.
Dále zde najdeme stáda bizonů a sobů, vypovídající o síle společenství. Nechybí ani stylizované symboly Stvoření, Země, nebe, vody, přírody. Kruh se uzavírá symbolem nekonečna, typickým pro kulturu Métisů a jejich dějiny. A v logu samozřejmě najdeme rovněž znaky papežské cesty: holubici míru, která je symbolem Ducha svatého, naděje, církve a katolické víry, spolu se svazkem svatopetrských klíčů, které odkazují k papeži, církvi a ráji.