Litoměřice navštívil hamburský arcibiskup Hesse a kněží jeho diecéze

Zdroj:Biskupství litoměřickéBiskupství litoměřické
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Domácí,Litoměřická diecéze
Datum publikace25. 10. 2024, 9.30

Hamburský arcibiskup Stefan Heße v doprovodu dvacítky svých spolubratří-kněží zavítal 23. října do Litoměřic. V katedrále sv. Štěpána slavili společně s generálním vikářem Radkem Jurnečkou mši svatou.

image:Image 64/source/orig/63782_20241023-171242.jpg

Arcibiskup Heße jednou ročně vyráží s kněžími své diecéze na pětidenní cestu. Letos zamířil do České republiky a část jejich pouti směřovala na sever.

Ve středu 23. října dopoledne navštívili Mariánskou Radčici a Osek, odpoledne si prohlédli biskupské město Litoměřice a hlavní diecézní chrám. Od 16.30 slavili nešpory a mši svatou. V katedrále je jménem nepřítomného biskupa (měl povinnosti na plenárním zasedání ČBK) pozdravil P. Radek Jurnečka. „Je pro nás radostí vás tu přivítat. Vaše návštěva v litoměřické diecézi je svědectvím o přátelství, které k sobě naše národy chovají. Je to o to vzácnější, protože tomu tak v minulosti ne vždy bylo,“ uvedl generální vikář

Kněžskou výpravu z Hamburku do Litoměřic uzavřela společná večeře v Biskupském pivovaru U sv. Štěpána a rozhovor s generálním vikářem o životě církve na severu Čech.

Arcidiecéze hamburská (lat. Archidioecesis Hamburgensis) se nachází na severu Německa, sídlem arcibiskupa je Hamburk, katedrála je zasvěcená Panně Marii a vybudována byla na sklonku 19. století jako první katolický kostel v Hamburku od reformace. Arcidiecéze vznikla spojením území někdejší východoněmecké a západoněmecké části diecéze. Spolu s hildesheimskou a osnabrückskou diecézí tvoří hamburskou církevní provincii. Založena byla roku 1994 a jejím metropolitou je od roku 2015 právě Stefan Heße.

Redakčně upraveno

Biskupové

image:Image Magorské modlitby
Magorské modlitby Ivan Martin Jirous
image:Image Když není motorka, lépe chodit pěšky
Když není motorka, lépe chodit pěšky Miloš Doležal
image:Image Rudolf Jan
Rudolf Jan Jan Larisch, Bohumil Zlámal
image:Image Děcka, valíme do nebe!
Děcka, valíme do nebe! Robert Mayer