Letní škola duchovní hudby Convivium

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace3. 8. 2024, 9.35

Společnost pro duchovní hudbu uspořádá 21. ročník Mezinárodní letní školy duchovní hudby Convivium potřetí v krásném prostředí Velehradu v termínu 17. - 25.8.2024. Klášter a prostory Stojanova gymnázia nabízejí jak velké prostory pro koncerty, tak i menší učebny pro zkoušení. Tvořivé dílny budou moci během Convivia využívat velké i malé děti.

image:Image 60/source/orig/59973_41087_0_convivium.png

Convivium je místem setkání aktivních hudebníků, kteří chtějí rozvíjet své poznání v oblasti duchovní hudby. Je určeno také chrámovým hudebníkům, kteří mohou poznávat méně známý repertoár, navazovat kontakty, konzultovat a vyměňovat si zkušenosti. Účast špičkových lektorů, muzikologů a uznávaných umělců nabízí také profesionálním zpěvákům, varhaníkům a sbormistrům možnost čerpat zkušenosti z historicky poučené interpretace a způsobu práce jiných. Pro ty, kteří zpívají celý rok, je to příležitost poznat nový repertoár, přátele, nové umělecké spolupráce a čerpat ze zkušeností uznávaných hudebníků. Naopak těm, kdo nemají možnost během roku zpívat, nabízí Convivium dosyta si zpěv užít jako formu aktivní dovolené. Pro někoho může představovat týden odpočinku nebo zpívané duchovní obnovy v tichém prostředí kláštera.

Convivum 2024 pořádá Společnost pro duchovní hudbu letos s laskavou podporou Zlínského kraje a Ministerstva kultury ČR.

REGISTRACE probíhá v sobotu 17. srpna 2024 od 14 h.

Nácvik ordinária na nedělní slavnostní mši se uskuteční od 16:00. Slavnostní zahájení Convivia po večeři v 18:00.

Na závěr Convivia tradičně proběhnou dva závěrečné koncerty, představení výsledků práce sborových seminářů (pátek 23.8. a sobota 24.8.).

Convivium je zakončeno slavnostní nedělní bohoslužbou (25. 8.), kde účastnící Convivia předvedou výše zmíněný společný projekt – ordinárium, ale i propriální skladby nastudované během kurzu. Jako každý rok budou během celého týdne příležitosti k dalšímu neformálnímu koncertování, tvoření i k posezení.

Život z víry

image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Vášeň pro církev
Vášeň pro církev Joshua Harris
image:Image Musím být dokonalý a jiné hereze kazatelských rodin
Musím být dokonalý a jiné hereze kazatelských rodin Timothy L. Sanford